Bilgi Güvenliği

Güvenlik Duvarı

Microsoft

Antivirüs

İstatistikler

İçerik Tıklama Görünümü : 38687

Hosting hizmeti alırken kulağınıza küpe olsun PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 28 Haziran 2010 22:02

daha.net, hosting hizmeti alırken gözardı edilemeyecek üç ana problemi açıkladı.

daha.net, hosting hizmetlerinde güvenliğin öneminden hareketle 3 ana probleme dikkat çekti. Gelişen teknolojinin birçok önemli fayda sağlamanın yanı sıra kötü niyetli kullanıcıların eline kuvvetli kozlar verdiğini de vurgulayan daha.net, güvenlik söz konusu olduğunda dikkat edilmesi gereken 3 ana noktayı bot ağları yazılımları, kredi kartı hırsızlığı ve kötü niyetli yazılımlar şeklinde sıraladı.

Bot ağları yazılımları 

Bot ağları dikkat edilmesi gereken ilk başlık olarak kullanıcıların karşısına çıkıyor. Çünkü bu yazılımlar aynı zamanda DDoS saldırılarına da yol açıyor.

Son Güncelleme: Pazartesi, 28 Haziran 2010 22:04
Devamını oku...
 

İnterneti paylaşanlara katı cezalar geliyorİnternetini paylaşanlara katı cezalar geliyor

ADSL internetin paylaşılarak kullanılması, sözleşmeyi imzalayan müşterinin başını ciddi derde sokabilir. Türkiye'de son dönemde artan kaçak internet kullanımıyla ilgili olarak internet servis sağlayıcıları (ISS), abonelerini yasal olmayan ADSL kullanımı yüzünden karşılaşabilecekleri olumsuz durumlarla ilgili uyarıyor. ADSL internetin paylaşılarak kullanılması, sözleşmeyi imzalayan müşterilere ağırlaşan cezai müeyyideler getiriyor.

 

Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta

5 Mayıs günü ne olacak? 

 

5 Mayıs tüm Dünya çapındaki sistem yöneticileri ve aynı zamanda tüm internet kullanıcıları için çok önemli bir gün. Çünkü 5 Mayıs'ta ICANN, ABD Hükümeti ve Verisign'ın başını çektikleri bir grup DNSSEC sisteminin ilk aşamasını devreye sokacaklar. Aslında son derece önemli ve faydalı olan bu gelişme, Çarşamba günü tüm Dünya'da internet erişimi sorunları yaşanmasına neden olabilir.

Domain Name System Security Extensions veya kısa adıyla DNSSEC; çok yaygın olarak kullanılan Domain Name System (DNS) ve Internet Protocol (IP) sistemleri tarafından sunulan bilgilerin daha güvenli hale getirilmesi için oluşturulan yeni bir dizi ek özelliği ifade eden bir terim.

Son Güncelleme: Salı, 04 Mayıs 2010 09:23
Devamını oku...
 
PDF Yazdır e-Posta
Salı, 04 Mayıs 2010 08:58

İnternette Dolandırıcılara Kurban Gitmeyin

Son Güncelleme: Salı, 04 Mayıs 2010 09:04
Devamını oku...
 
Paylaşmadan Önce 10'a Kadar Sayın! PDF Yazdır e-Posta
Pazartesi, 03 Mayıs 2010 09:15

Paylaşmadan Önce 10'a Kadar Sayın!  

 

Perşembe’nin gelişi Çarşamba’dan belliydi. 90’lı yılların ortasından sonra web siteleri popülerliklerini arttırmaya başlamışken, yeni başlayanlar temel HTML ile lokanta ismi geleneğini takiben “Mahir’in Yeri” başlıklı web siteleri oluştururken ilk ciddi ve yeni web güvenlik açıkları da ortaya çıkmaya başlamıştı.

Daha o zamanlar “hacker”lar web sayfalarının içeriklerini değiştirmeye ve hatta daha ileri gidip veritabanlarındaki belki o zamanlar bireyler için olmasa da kurumlar için hassas verileri çalmaya başlamışlardı. Nerdeyse 15 sene sonra güvenlik önlemleri adına çok da fazla ilerlediğimiz söylenemez. Daha fazla kullanım, daha yeni teknolojiler ve tabi ki daha fazla masum olmayan göz ile hala izinsiz içerik değiştirme ve bilgi hırsızlığı gibi saldırıları yaygın olarak görmekteyiz.

Son Güncelleme: Pazartesi, 03 Mayıs 2010 09:18
Devamını oku...